Rokytnice Apartments

SKIAREÁL HORNÍ DOMKY ROKYTNICE NAD JIZEROU


Areál Horní domky patří k největším a nejoblíbenějším lyžařským střediskům v ČR. Jeho dominantou je Lysá hora, na kterou vede nejdelší sedačková lanovka v ČR. Přímo z horní stanice lanovky lze na běžkách nastoupit na Krkonošskou běžeckou magistrálu.

Areál Horní domky se pyšní špičkovými terény všech obtížností, na své si tu přijdou začátečníci, mírně pokročilí i nejnáročnější lyžaři všech věkových kategorií. Sjezdařské tratě jsou na některých místech až 100 m široké a mají celkovou délku 14,4 km.

Lyžařský areál:

  • 2 čtyřsedačkové lanovky
  • 6 vleků
  • 9 modrých sjezdovek
  • 6 červených sjezdovek
  • 2 černé sjezdovky

Pro vyznavače snowboardingu byl u lanové dráhy na Lysou horu vybudován snowpark s vlastním vlekem a několika skoky a různými překážkami.

Návštěvníci areálu mají možnost využít dalších služeb areálu, jako jsou lyžařská škola, půjčovna lyží a sportovního vybavení a také několik restaurací a občerstvení.

Parkování v areálu je bezplatné a příjezdové komunikace k centrálním parkovištím jsou denně upravovány.SKIAREÁL HARRACHOV


Harrachov leží v nadm. výšce 686 - 1021 m n. m. a patří k nejvýznamnějším rekreačním a sportovním střediskům západní části Krkonoš. Ideální poloha u hranic s Polskem (hraniční přechod Harrachov – Jakuszyce) jej řadí k nejnavštěvo­vanějším střediskům České republiky.

Lyžování v Harrachově.
Na milovníky lyžování čekají perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. Kompletní péči zajišťují servisy lyží sjezdových i běžeckých, půjčovny lyží, lyžařské školy. Pro běžkaře je kolem Harrachova udržována lyžařská magistrála o celkové délce 30 km. Dominantu města tvoří proslulý areál skokanských můstků na Čertově hoře přímo nad Harrachovem. První lyžařský můstek byl v Harrachově postaven v roce 1920. Stavbou nového lyžařského areálu se standardními běžeckými tratěmi, sjezdovkami a zejména můstku pro lety na lyžích začala po roce 1980 nejslavnější éra Harrachova. Na celkem 8 můstkách, z nichž některé jsou opatřeny umělou hmotou, se trénuje prakticky celý rok. Vrcholem sportovního dění jsou v Harrachově atraktivní lety na lyžích.SKIAREÁL STUDENOV


Ski areál Studenov se rozkládá v nadmořské výšce 620 – 933 m n. m. Je dostupný z centra Rokytnice nad Jizerou a je oblíben díky svým mírným a poměrně širokým svahům především u rodin s dětmi a snowboardistů. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek. Modrou a červenou sjezdovku využijí lyžaři začátečníci, středně zdatní i pokročilí. Z konečné stanice LV 1000 je možné se napojit na běžeckou Krkonošskou magistrálu.

V lyžařském areálu Studenov je možné využít dalších služeb jako jsou například půjčovny lyžařského vybavení a skiservis, restaurace, rychlá občerstvení a lyžařské školy.

Parkoviště v blízkosti areálu je placené. Nejbližší zastávka Skibusu je na Dolním náměstí.